Hľadáte rýchle a jednoduché riešenia na upokojenie vášho systému, obnovenie zdravia čriev a návrat na cestu k tráveniu? Jedným zo spoľahlivých spôsobov, ako pomôcť problémovému bruchu, je začleniť niektoré alebo všetky tieto nápady do svojej každodennej rutiny. Keď tak urobíte, za chvíľu pocítite rozdiel. Prečítajte si 15 jednoduchých spôsobov, ako obnoviť zdravie čriev.

1. Jedzte fermentované potraviny

Fermentované potraviny plné zdravých baktérií pomáhajú udržiavať zdravú rovnováhu črevnej flóry a zlepšujú vašu celkovú pohodu.

2. Vezmite si probiotikum

Probiotiká dopĺňajú prospešné črevné baktérie, ktoré vám pomáhajú zostať v pohode tým, že zlepšujú trávenie a znižujú riziko ochorenia.3. Vyhnite sa antibiotikám

Antibiotikám sa treba vyhýbať čo najviac. Spôsobujú tráviaci chaos tým, že zabíjajú užitočné aj škodlivé baktérie.

4. Jedzte vývar z kostí

Živiny v kostnom vývare môžu pomôcť upokojiť, opraviť a znížiť zápal pozdĺž výstelku vášho čreva , aby bola zdravá.

5. Dobre sa vyspite

Dostatočný spánok vám pomáha lepšie si vyberať jedlo, zvládať stres, opravovať bunky a regulovať hormóny pre šťastné a vyvážené črevá.

6. Buďte aktívny

Cvičenie zvyšuje počet a typy prospešných baktérií vo vašom tráviacom systéme, zlepšuje trávenie a znižuje nežiaduce tráviace symptómy.

7. Nájdite si čas na jedenie

Zamerajte sa na to, čo jete, aby ste si zlepšili trávenie. Pozornosť pri jedle môže zabrániť nadúvaniu, plynatosti a iným nepríjemnostiam.

8. Vypustite spracované potraviny

Spracované potraviny môžu spôsobiť nerovnováhu baktérie vo vašom čreve, ktoré narúšajú zdravú funkciu čriev. Jedzte veľa zdravých potravín namiesto spracovaných.

9. Pite veľa vody

Voda podporuje všetky tráviace funkcie, pomáha vám udržiavať pravidelnosť, preplachovať váš systém a transportovať živiny po tele.

10. Jedzte večeru skôr

Doprajte svojmu telu dostatok času na odpočinok a trávenie, aby sa v noci mohlo pustiť do opravy vášho tela.

11. Zvládnite svoj stres

Stres môže spôsobiť zmätok vo vašom tráviacom systéme. Ak sa chcete zbaviť stresu, cvičte jogu, meditujte, spite, robte niečo, čo máte radi, a smejte sa.

12. Zvoľte High Fiber

Vaše črevné baktérie milujú vlákninu. Pôsobí ako ich potrava, pomáha im podávať lepšie výkony a udržuje vás pravidelnosťou a je to skvelý spôsob, ako obnoviť vaše črevá.

13. Vynechajte alkohol

Alkohol môže spôsobiť dehydratáciu a zápal, zastaviť tráviace procesy a je toxický pre vašu pečeň, čím zvyšuje riziko niektorých druhov rakoviny.

14. Pite Kombuchu

Vymeňte nealkoholické nápoje a alkohol za bublinkovú probiotickú kombuchu ( Kúpiť na Amazone, 3,49 dolárov ). Balené s prospešné baktérie , kombucha pomáha obnoviť rovnováhu vášho čreva.

15. Jedzte mastné ryby

Do jedného zo svojich hlavných jedál zaraďte mastné ryby, ako sú sardinky, ančovičky, losos a tuniak, mečiar. Protizápalové omega-3 a proteín pomáhajú znižovať zápal a podporujú reparačné procesy.

Tento článok sa pôvodne objavil v našom tlačenom časopise, Uzdravte svoje črevo ( Kúpiť na Amazone, 12,99 dolárov ).