Theodborníci na ketodiétuhovorili sme, aby sme sa zhodli, že nie je nezvyčajné pociťovať nepríjemné vedľajšie účinky, keď vaše telo prechádza metabolickým prechodom na spaľovanie tukov. Na záchranu: Tieto jednoduché riešenia bežných problémov.

Cítite sa pomaly? Popíjajte keto-ade.

Asi 75 percent žien, ktoré vyskúšajú diétu s nízkym obsahom sacharidov, zápasí s bolesťami hlavy, mozgovou hmlou alebo únavou – skupinou symptómov, ktoré sa často nazývajú keto chrípka. Keď začnete s ketogénnou diétou, v prvých týždňoch vyplavíte z tela prebytočnú vodu a sodík, hovorí odborník na ketózu Marc Bubbs, ND. Keď hladina sodíka klesne, zníži sa aj hladina draslíka. Môžete sa tak cítiť unavení a malátni.

Jednoduchá oprava: Keto-chrípku môžete zahnať – a zabrániť jej – popíjaním keto-ade bohatej na elektrolyt počas dňa. Ak chcete získať jeden deň: Vo veľkom džbáne zmiešajte 6 šálok vody, 1/2 lyžičky. himalájskej morskej soli, šťava z jedného citróna, 2 lyžičky. práškového citrátu horečnatého ako Natural Vitality Natural Calm ( 19,99 dolárov, Amazon ) a tekutú stéviu podľa chuti.Zápcha? Užite si Epsomský kúpeľ.

Akákoľvek väčšia zmena vo vašej strave môže ovplyvniť vaše črevá – a keďže mnohé potraviny vhodné pre ketolátky majú nízky obsah vlákniny, zápcha je bežným vedľajším účinkom.

Jednoduchá oprava: Namočte sa do uvoľňujúceho kúpeľa s Epsomskou soľou, ktorá dodáva horčík do vášho systému cez pokožku, čím zmierňuje zápchu. Minerál nasáva vodu do stolice, aby ju zmäkčila, hovorí odborníčka na výživu Mira Calton, spoluautorka Mikronutričný zázrak ( 11,39 dolárov, Amazon ). Účinok môžete dosiahnuť aj suplementáciou 350 mg. citrátu horečnatého, dostupného v lekárňach.

Nepríjemný zápach? Vezmite si probiotikum.

Mnoho žien, ktoré začínajú s diétou, si všimne silný alebo nezvyčajný telesný alebo vaginálny zápach, pravdepodobne spôsobený zmenami v kyslej/zásaditej rovnováhe vášho tela, hovorí ob-gyn Laura Corio, MD, autorka Zmena pred zmenou ( 18 dolárov, Amazon ). Pretože jete veľa kyslých potravín, ako je mäso a syry a málo alkalizujúcej zeleniny, diéta môže posilniť celé vaše telo. Navyše prísna keto diéta môže narušiť bakteriálnu rovnováhu vagíny, čo môže viesť k zápachu.

Jednoduchá oprava: Zápach môže zmiznúť za niekoľko dní, keď sa prispôsobíte diéte, hovorí doktor Corio. Ak však zápach pretrváva, skúste užívať perorálne probiotické doplnky dvakrát denne.

Píšeme o produktoch, o ktorých si myslíme, že sa našim čitateľom bude páčiť. Ak si ich kúpite, dostaneme malý podiel na výnosoch od dodávateľa.

Tento článok sa pôvodne objavil v našom tlačenom časopise, Prvý Pre ženy .