Rovnako ako mnoho ľudí, ktorí práve teraz trávia čas vo vnútri, vďakakoronavírus (COVID-19)Keď nás všetkých zmenil, spoliehal som sa na to, že môj televízor poskytne rozptýlenie a zábavu. Existuje veľa možností, na ktoré sa môžete naladiť, ale zistil som, že výber relácií založených na cestovaní môže výrazne pomôcť predchádzať horúčke v kabíne.

Našťastie existuje veľa skvelých možností, na ktoré môžete kliknúť a hrať s predplatným Netflix alebo Hulu, ktoré vám pomôžu predstaviť si, že si užívate všetko, čo svet ponúka... namiesto toho, aby ste sa museli schovávať vo svojom dome. Pozrite sa nižšie na niektoré z najlepších cestovateľských relácií, ktoré môžete vysielať práve teraz, aby ste sa nezbláznili.

Cestuje s mojím otcom

Keď sa komik Jack Whitehall rozhodol urobiť si oneskorený ročník (tradičnú prestávku medzi strednou a vysokou školou v Anglicku), zobral so sebou na jazdu svojho veľmi dobrého a správneho otca. Jack si jasne myslel, že by bolo zábavné stláčať otcove gombíky nejakými hlúpymi vyčíňaniami, ale starší Whitehall vie, ako to stlačiť späť s rovnako (ak nie ešte viac) veselými výsledkami. Tri ročné obdobia vás prevedú juhovýchodnou Áziou, Európou a dokonca aj krátkym výletom do USA.Kde streamovať: Netflix

Niekto nakŕmte Phila

Phil Rosenthal vytvoril malú show, o ktorej ste už možno počuli: Raymonda má každý rád . Asi desať rokov po skončení obľúbenej série sa Rosenthal postavil pred kameru sám, aby hostil sériu, ktorá sleduje jeho kulinárske objavy po celom svete. Počas dvoch sezón, ktoré sú momentálne k dispozícii na streamovanie, prechádza z Ameriky do Talianska, Ázie, Južnej Ameriky a ďalších.

Kde streamovať: Netflix

Európa Ricka Stevesa

Ako ste pravdepodobne pochopili z názvu, táto séria sa zameriava na dobrodružstvá cestovateľov po Európe – a sú tu aj tvoj epizód, z ktorých si môžete vybrať počas deviatich sezón. V každom budete Stevesa sledovať cez všetky menej turistické oblasti na celom kontinente. Dozviete sa tiež veľa o kultúre každého miesta, ktoré navštívi, a navyše uvidíte neuveriteľné scenérie a historické artefakty.

Kde streamovať: Hulu

Soľ, tuk, kyselina, teplo

Ďalšou možnosťou zameranou na jedlo je Samin Nosrat, úžasný šéfkuchár a autor kuchárskej knihy ( Amazon, 20,98 dolárov ) s rovnakým názvom ako relácia. V každej epizóde Nosrat cestuje, aby sa stretol s odborníkmi a odhalil, ako sa pridáva soľ, tuk, kyselina a teplo, aby vytvoril všetky chutné recepty, ktoré všetci radi jeme. Séria zmení spôsob, akým premýšľate o jedle – a budete mať pocit, že ste práve precestovali celý svet so svojím novým najlepším priateľom.

Kde streamovať: Netflix

Cestovateľ: 48 hodín v…

V tejto sérii filmár a komik Richard Ayoade privedie svojich slávnych priateľov na rôzne miesta po celej planéte, aby za dva dni preskúmali všetko, čo môžu vidieť. Mnohí z jeho hostí sú vtipní kamaráti spoza rybníka, ako jeho bývalí IT Crowd v hlavných úlohách Chris O’Dowd a Noel Fielding. Budete tiež špehovať známe tváre ako Jon Hamm, Rebel Wilson a Paul Rudd (zobrazený vo videu vyššie), ktoré sa tiež objavia na výlete. V každom prípade, Ayoadeho suchý humor vás vždy prinúti vrátiť sa pre viac.

Kde streamovať: Hulu

Všetky tieto úžasné predstavenia vás nielen zabavia, keď sa budete izolovať, ale pomôžu vám naplánovať si skutočne zaslúžený výlet, keď sa všetko šialenstvo upokojí! Alebo vám aspoň pomôžte mať pocit, že ste medzitým strávili čas učením sa a užívaním si viac o svete.