Ak ste tu nejaký čas, existuje veľká šanca, že vy alebo niekto, koho milujete, ste sa niekedy museli potýkať s nepríjemným oparom. The Národné centrum zdravotníckej štatistiky uvádza, že menej ako polovica populácie USA vo veku 14 až 49 rokov je nositeľkou herpes simplex 1 (HSV-1), vírusu, ktorý spôsobuje opary, pričom tento počet narastá na neuveriteľných 60 percent do veku 49 rokov. liek na tieto bolestivé, nevzhľadné vredy, najlepším riešením na liečbu je dať najlepší liek na opary.

Čo je to opar?

Podľa Clevelandská klinika opary sú definované ako pľuzgiere naplnené tekutinou (alebo zhluk pľuzgierov naplnených tekutinou), ktoré sa objavujú na perách a okolo úst. Tieto vredy spôsobené vírusom HSV-1 sú vysoko nákazlivé a môžu sa šíriť z človeka na človeka slinami alebo blízkym kontaktom.

Frekvencia sa líši od človeka k človeku, hoci môžu byť spustené hormonálne zmeny , úpal , stres , únava a extrémne teploty, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Väčšina má tendenciu vymiznúť sama od seba do jedného až dvoch týždňov, hoci príznaky, ktoré zahŕňajú začervenanie, opuch, bolestivé prasknutie, vytekanie, praskanie a krvácanie, môžu byť bez liečby dosť nepríjemné.Opary vs. Canker Sore

Nie každý opar, ktorý nájdete okolo úst, možno označiť za opar. Vredy môžu tiež sa prejavujú ako malé bolestivé hrbolčeky alebo zhluky, ktoré môžu prasknúť a zanechať biely alebo žltkastý vzhľad. Môžu byť tiež vyvolané stresom, hormonálnymi zmenami a infekciami (okrem iného) a majú tendenciu zmiznúť do jedného až dvoch týždňov.

Na rozdiel od oparov však rakovina, ktorej príčina nie je známa, nie je nákazlivá. Tieto rany sa tiež nachádzajú iba vo vnútri vašich pier alebo líc ​​alebo pod jazykom. Opary sa na druhej strane môžu vyvinúť vo vnútri alebo mimo úst, hoci sa často vyskytujú kútik pier .

Najlepší liek na opary

Žiaľ, na opary neexistuje žiadny liek. Najlepší liek na opary bude skôr pôsobiť na zmiernenie vášho nepohodlia zmiernením symptómov a skrátením ich dĺžky. Váš lekár vám môže predpísať anestetický gél alebo antivírusové perorálne lieky, ak však dávate prednosť viacprirodzenou cestoualebo si ich chcete dopriať v pohodlí domova, my vám pomôžeme. Pokračujte v posúvaní na FIRST for Women's picks for the best an opary.

AmazonAmazon

NaturSense organické aloe vera

Kde kúpiť: 13,89 dolárov, Amazon

Štúdia z roku 2016 publikovaná v Denník zubného lekárstva ukázali, že gél z rastliny aloe vera bez stonky, ktorý má viac ako 75 aktívnych zložiek s protizápalovými, antioxidačnými a imunitu zlepšujúcimi vlastnosťami, mal významný inhibičný účinok na bunky HSV-1 z lézií pier jedného pacienta. Gél z aloe vera nielen potláčal rast buniek, ale tiež sa ukázal ako sľubný ako antivírusový prostriedok, ktorý znižuje infekčnosť a trvanie herpetických vredov, najmä pri refraktérnych léziách.

Toto 99,75 percent organická verzia od NaturSense pochádza zo za studena lisovaného aloe pestovaného v USA a je dostupný vo veľkej 12-uncovej fľaši.

Jeden kupujúci uistil jeho účinnosť, písanie, Veľmi pekný produkt!! Celkovo to funguje pekne na upokojenie mojich podráždení. … Toto ma už niekoľkokrát zachránilo a vlastne mi to pomohlo znížiť tú hroznú červenú značku po opare!

AmazonAmazon

2. Zariadenie na liečbu oparu ViruLite

Kde kúpiť: 250 $ (pôvodne 299,99 $), Amazon

Toto domáce zariadenie (jediný svojho druhu schválený FDA), využíva inovatívnu svetelnú technológiu na skrátenie doby hojenia vášho oparu. Pri používaní iba tri minúty, trikrát denne počas dvoch dní od prepuknutia choroby, je ViruLite klinicky overené aby ste skrátili životnosť oparu až o tri dni.

Rozčaroval jedného šťastného zákazníka: Nemôžem uveriť, že v skutočnosti píšem túto pozitívnu recenziu na niečo, o čom som si nikdy nemyslel, že bude naozaj fungovať. Vo štvrtok a v piatok som dostal opary, bolo to hrozne bolestivé a nedokázal som to včas liečiť, aby som tomu zabránil. V piatok večer som dostal ViruLite. ... V utorok ráno bol [môj opar] preč! ... Toto skrátenie času liečenia o 75 percent ma zachránilo.

Amazon

3. Organický kokosový olej

Kde kúpiť: 5,99 dolárov, Amazon

Zabudnite na míňanie peňazí za lieky! Kokosový olej , ktorý obsahuje antivírusový a antibakteriálny monolaurín (vedľajší produkt kokosového tuku) a kyselinu laurovú, môže byť účinným prostriedkom boja proti vírusom, ako je herpes, podľa štúdie z roku 2006 publikovanej v Alternatívne a doplnkové terapie - a stojí menej ako 6 dolárov za fľašu!

AmazonAmazon

4. Abreva

Kde kúpiť: 31,62 dolárov (pôvodne 34,99 dolárov, Amazon )

Ak existuje nejaký produkt, o ktorom ľudia trpiaci oparmi určite počuli, je to tak Abreva . Tento aktuálny krém schválený FDA tvrdí, že vylieči opary len za dva a pol dňa tým, že prenikne do pokožky, aby sa dostal k zdroju vírusu HSV-1. Podľa údajov z roku 2001 klinická štúdia účinne skrátil stredný čas hojenia 370 pacientov o takmer päť dní, keď sa podával päťkrát denne.

Viac ako 1 000 recenzentov Amazonu zaznamenalo podobné výsledky, s jedným napísaním si myslím, že každý, kto používa čokoľvek iné, len míňa peniaze. Kedysi (!) som mal silné opary a boli bolestivé a nepríjemné. Nasadil som si to pri prvom poštípaní a náznaku a pre mňa to zastaví vírus predtým, ako sa sformuje do škaredých pľuzgierov. Odkedy som začal používať tento produkt, nikdy (!) som nemal vážne problémy. Táto vec bola pre mňa BOŽSKÝM POŽIADAVKOM.

AmazonAmazon

5. Citrónový balzam Urban ReLeaf

Kde kúpiť: 18,98 dolárov, Amazon

Zatiaľ čo medovka, ktorá má prirodzené antivírusové vlastnosti, nemusí zmierniť bolesť, Informuje o tom Penn State že štúdia na 116 ľuďoch s HSV, ktorí si aplikovali medový krém na postihnuté miesta, zaznamenala znateľné zníženie začervenania a opuchu už za dva dni. Univerzita ďalej cituje veľkú štúdiu zahŕňajúcu nemecké nemocnice, v ktorej používanie medovky eradikovalo recidívu HSV u pacientov.

Toto mast na upokojenie pľuzgierov , ktorý je vyrobený s prírodným, vegánskym zložením, má podľa kupujúcich podobný účinok, pričom jeden ide tak ďaleko, že ho nazvali zázračným. Bojoval som s oparmi od chrbta k sebe a používal som acyklovir, Valcyclovir, Abrevu, Herpecin, ako si spomeniete, napísal zákazník. Toto je najefektívnejšie zo série. Používam ho každý deň a noc a žiadne opary! Niekoľkokrát som pocítil to strašné brnenie a len som sa do toho zaplietol a nikdy sa to nevynorilo! ... Mám pocit, že toto je dar z nebies.

Amazon

6. Čisté zapuzdrené L-lyzínové tablety

Kde kúpiť: 29,50 dolárov, Amazon

Lyzínové tablety sa ako účinný prostriedok na redukciu oparov propagujú už od roku 1987, kedy bola v r. Dermologic . 27 pacientov, ktorým boli podávané tablety L-Lyzínu trikrát denne počas šiestich mesiacov, vykazovalo menej infekcií HSV, výrazne zmiernili symptómy a urýchlili čas hojenia.

Pozrite si viac našich najlepšie odporúčania produktov .

Píšeme o produktoch, o ktorých si myslíme, že sa našim čitateľom bude páčiť. Ak si ich kúpite, dostaneme malý podiel na výnosoch od dodávateľa.