Stravovanie je teraz oveľa výhodnejšie! Odborníci na nákupy zdieľajú svoje triky na zníženie cien všetkého, od biopotravín až po potraviny, ktoré sú vhodné pre diétu.

Zásobte sa jedlami s kontrolovanými porciami

Zbavte sa dohadov kontroly porcií tým, že sa rozhodnete prebalené jedlá šetrné k diétepomáha ženám schudnúť o 30 percent viac, podľa štúdie uskutočnenej na University of Illinois v Urbana-Champaign. A tieto jedlá si môžete dať lacno v skladových kluboch. Napríklad pri Nutrisystem.com 28-dňový plán na chudnutie tradične stojí približne 350 dolárov. Ale pri Costco , môžete si kúpiť darčekovú kartu Nutrisystem v hodnote 100 USD, ktorú môžete použiť v rámci programu, za 54,99 USD – úspora 45 percent! Navyše, v sekcii mrazničky môžete získať hromadné ponuky: Našli sme 6-balenie predkrmov Lean Cuisine za 10,50 USD v Costco – o 15 USD menej ako v neďalekom obchode s potravinami.

Získajte prekvapivé výhodné ponuky v medzinárodných obchodoch s potravinami

Jedným z najčastejšie prehliadaných spôsobov, ako skutočne ušetriť na zdravom cestovnom, je nakupovať v miestnom etnickom supermarkete, hovorí Kimberly Button, zakladateľka GetGreenBeWell.com . Tieto obchody zvyčajne predávajú potraviny za oveľa menej ako bežné supermarkety a väčšina ostatných krajín nepovoľuje GMO (geneticky modifikované organizmy) ani nepoužíva vo svojich potravinách konzervačné látky. Button hovorí, že som mal veľký úspech pri nákupe organických potravín bez GMO v nemeckom lahôdkárstve blízko mňa – ako organické müsli za 5 dolárov za vrecko a granolové tyčinky za menej ako 2 doláre, ktoré sú jasne označené ako non-GMO – ako aj v obchode Ázijský trh v mojom rodnom meste, kde nájdem super lacné ryžové krekry, obaly z ryžového papiera a iné bezlepkové potraviny. Kúpil som sušienky za menej ako 2 doláre!Pozrite sa na ekologické produkty

Ak máte tendenciu preskakovať organickú sekciu, pretože predpokladáte, že cena je neúmerná, budete prekvapení, keď zistíte, že nie je vždy drahšia ako neekologická! V skutočnosti, podľa ministerstva poľnohospodárstva USA, niektoré ponuky – ako napríklad jablká Granny Smith, artičoky a sójové mlieko – sú často za rovnakú cenu alebo lacnejšie. Jeden kľúčový dôvod: Rastúca popularita biopotravín podnecuje väčšiu konkurenciu medzi predajcami, ktorí sa znižujú
ich ceny, aby ste dosiahli väčší predaj.

Nakupujte veci, ktoré sa nekazia, vo veľkom

Zamerajte sa na nákupy v sklade na trvanlivé zdravé potraviny, ako je quinoa, hnedá ryža, mandľové maslo a olivový olej – položky, ktoré sa nepokazia, kým ich všetky spotrebujete, hovorí Woroch. Najlepšia cena, akú som kedy našiel na quinoa, bola v Costco. Keďže quinoa má relatívne dlhú trvanlivosť, dva až tri roky suchá, nemusíte sa báť, že sa pokazí, keď ju kupujete vo veľkom. Pozeráte sa na 30-percentnú úsporu v priemere plošne s netrvanlivými zdravými potravinami.

Zamerajte sa na túto značku v Whole Foods

Počul som, že Whole Foods sa označuje ako „celá výplata“, ale ak viete, ako tam nakupovať, môžete získať skvelé ponuky a niektoré veci sú v skutočnosti lacnejšie ako farmárske trhy alebo
iné obchody, hovorí Mária Marloweová , autor Detox bez deprivácie . Po prvé, značka 365, súkromná značka Whole Foods, má veľa organických možností, ktoré sú zvyčajne zlomkom ceny porovnateľných značkových položiek. Navyše, ak nájdete skvelú cenu na tovare, ktorý pravidelne používate, kúpte si celé puzdro a môžete získať zľavu 10 percent. Tiež skvelé? Povedzte, že chcete na recept iba polovicu hlávky kapusty, požiadajte ich, aby vám ju prekrojili na polovicu a oni to urobia.

Experimentujte s organickými výrobkami značky obchodu

Od Krogerova jednoduchá pravda do Cieľ je jednoducho vyvážený , obchody vytvárajú privátne značky, ktoré ponúkajú biopotraviny s priemernou úsporou 30 percent, hovorí expertka na šetrenie peňazí Andrea Woroch. Prílev nových ekologických produktov viedol k nižším cenám bio obilnín, chleba a dokonca aj mliečnych výrobkov. A väčšina obchodov ponúka záruku vrátenia peňazí, takže ak sa vám nepáči ich značka, môžete ju vrátiť a vrátiť peniaze.

Nakupujte Aldi v tento deň

Nakupujte Aldi v stredu ráno. Lacný obchod s potravinami má super nízke ceny čerstvých potravín
produkujú, ale majú menej miesta na polici (a rýchlejšie sa vypredávajú) ako iné
trhy, takže každé ráno dopĺňajú zásoby! A v stredu Aldi vydáva svoje
týždenné predaje, takže môžete získať prvé trhliny v týchto obchodoch skôr, ako sa vypredajú!

Tento článok bol pôvodne publikovaný v našej sesterskej publikácii Ušetrite na potravinách.