Kto nesníval o výhre v lotérii a o všetkých veciach, ktoré by robil, keby mu taký obrovský kus peňazí zrazu zasiahol bankový účet? Aj keď sú šance proti nám, predstava sumy peňazí, ktorá zmení život, je príliš dobrá na to, aby sme ju skúste . Počas čakania na ďalší veľký jackpot si možno budete chcieť pretriediť mince v kabelke alebo vymeniť nádobu za hromadu peňazí, ktorá vám sedí priamo pod nosom.

Na rozdiel od určitýchŠtvrť štátu Wisconsina1943 medený groš, ktorý máte lepšie (ale stále dosť malé) šance, že ho nájdete vo svojej vlastnej kabelke, je Liberty Head V Nickel z roku 1913 ešte vzácnejšia – v skutočnosti je to najvzácnejšia minca v Spojených štátoch. Ale aj preto to stojí za to veľa viac peňazí. Hovoríme o 4,5 miliónoch dolárov, čo je suma, na ktorú vyšiel jeden z týchto lesklých niklov aukcie v roku 2018 .

Podľa Americká numizmatická asociácia , Nickels majú za sebou dosť tajomný príbeh. Dizajn (ktorý môžete vidieť nižšie) mal byť v tom roku nahradený niklovou hlavou Buffala, ale aspoň päť z dizajnov slobody nejako prešlo procesom razby. Nikto si však nie je istý ako a prečo.1913 Liberty Nickel

(Fotokredit: Wikimedia Commons)

Nazývajte nás optimistami, ale zaujímalo by nás, či na svete nie je viac ako len päť známych niklov s týmto dizajnom. Prvý z nich objavili až v roku 1919, šesť rokov po ich razení. Nemohli tam ľahko byť iní, ktorých si ľudia príliš nevšímali? Kontrola zbierok mincí vášho staršieho člena rodiny je pravdepodobne tým najlepším miestom, kde začať, najmä ak majú veľký úlovok, v ktorom by sa tento klenot mohol skrývať.

Či už nájdeme tento vzácny nikel alebo akýkoľvek inýminca v hodnote vyššej, ako je jej nominálna hodnota, určite sa ešte raz pozrieme na všetky drobné, ktoré sa nám povaľujú v našich domovoch, kým ich minieme!