Princ Harry a Meghan vyvolala poriadny rozruch vyhlásením, že odstúpia ako starší členovia kráľovskej rodiny. To znamená zarábať peniaze sami a nie spoliehať sa na pomoc od babičky, kráľovnej Alžbety. Aj keď je to zo strany Harryho a Meghan bezprecedentný krok, nebudú prvými členmi rodiny, ktorí si zarobia sami.

Najprv si povedzme, kto sa presne počíta ako starší členovia kráľovskej rodiny. Je zrejmé, že Elizabeth je v tomto rebríčku číslo jedna. Podľa Kráľovská centrála , potom ju nasleduje jej manžel, princ Philip, ich syn princ Charles a jeho manželka Camilla, vojvodkyňa z Cornwallu, potom Charlesov syn princ William a manželka Catherine, vojvodkyňa z Cambridge. Linka by odtiaľ pokračovala k Harrymu a Meghan, ale oni sa zbavili behu (ale nie línia na trón ).

Dvojica je v podstate na rovnakej úrovni ako Harryho bratranci, teraz, keď urobili krok späť. Tu je návod, ako títo neseniori zarábajú peniaze:Peter a Autumn Phillips

Peter a jesenný Philips

Getty Images

Syn princeznej Anny je zároveň Alžbetiným najstarším vnúčatkom. On a jeho sestra Zara nikdy nedostali žiadne kráľovské tituly, takže mohli zarábať peniaze, ako len chcú. Peter je v súčasnosti konateľom spoločnosti tzv Sports and Entertainment Ltd (SEL) . Čo je prekvapivejšie, nedávno sa objavil aj v reklamy na mlieko v Číne . (Možno to môže otvoriť dvere pre Meghan, aby znovu naštartovala svoju hereckú kariéru!)

Pokiaľ ide o jeho manželku, jeseň, Mesto a krajina nároky Predtým, ako sa usadila s Petrom, pracovala v rôznych odvetviach vrátane modelky, barmanky a manažérskej konzultantky.

Zara a Mike Tindall

Zara a Mike Tindall

Getty Images

Dcéra princeznej Anne je vydatá za bývalú rugbyovú hviezdu Mikea. Rovnako ako jej matka, aj Zara je šampiónkou v jazdectve a získala striebornú medailu olympijské hry v Londýne v roku 2012 . Bez kráľovského titulu to dokáže premeniť na veľvyslancov značky pre spoločnosti, ako sú Land Rover a jej vlastný rad šperkov inšpirovaných jazdectvom od Calleija .

Jej manžel sa objavil v niekoľkých televíznych reality show, ako napr Skok , ktorá proti sebe postavila známe osobnosti s rôznymi zimnými športmi. Mike oslovil svojich kráľovských svokrovcov v a rozhovor 2015 hovoriac: Nedávajú nám žiadne peniaze. Staráme sa o seba – nič nedostaneme zadarmo.

Princezná Beatrice a Eugenie

Princezná Beatrice a Eugenie

Getty Images

Sme zvyknutí vídať tieto kráľovské sestry na podujatiach, ako je Trooping the Color (keď sa celá rodina zíde na balkóne Buckinghamského paláca, aby sledovala, ako nad nimi lietajú lietadlá), ale stále sa nepovažujú za starších členov. Beatrice zarába ako viceprezidentka pre partnerstvá a stratégiu v softvérovej spoločnosti s názvom umelá inteligencia Afiniti .

Pokiaľ ide o Eugenie, je riaditeľkou v Hauser & Wirth , galéria umenia. Povedala Harper’s Bazaar ešte v roku 2016 , Od malička som milovala umenie. Vedel som, že určite nebudem maliarom [smiech], ale vedel som, že toto odvetvie je pre mňa. Obe princezné sa v práci zbavujú kráľovských titulov a vystupujú pod priezviskom York.

Harryho najmladší bratranci z otcovej strany – lady Louise Windsor, 16, a James, vikomt Severen, 12 – ešte nie sú dosť starí na to, aby si zarobili vlastné peniaze. Ich rodičia, princ Edward a Sophie, grófka Wessexová, sa však viac objavovali po odchode Harryho a Meghan.

Zdá sa, že Harry a Meghan nemajú nedostatok možností, ako si vytvoriť vlastnú cestu a zarobiť si vlastný príjem. To, či budú nasledovať kroky jeho bratrancov, si môže každý domyslieť, ale rozhodne sa tešíme na to, čo sa rozhodnú urobiť ďalej!