Možno ste si v poslednej dobe všimli novú superpotravinu s názvom tigrí orech, ktorá sa na blogoch o zdraví objavuje a lemuje regály obchodov s biopotravinami. Pôsobivý názov vám však o nich veľa nehovorí. Čo to vlastne tigrí orech je?

Technicky, tigrie orechy nemajú nič spoločné s orechmi (alebo tigrami) - sú to v skutočnosti hľuzy ako zemiaky, ktoré rastú pod zemou. Dajú sa konzumovať viacerými spôsobmi, aj surové, pomleté ​​na múku, prípvyrobené do mlieka. V skutočnosti sú perfektnou mliečnou alternatívou bez orechov! Zakladatelia z Tiger Nuts USA , Jim a Jack, tvrdia, že sú jedným z prvých komerčných dovozov produktu a na svojej webovej stránke opísali chuť ako kríženec kokosu a mandlí.

Ako mliečna alternatíva je hlavnou vecou, ​​ktorá odlišuje tigrí orech od bežného mlieka, kokosového mlieka a mlieka na báze orechov, vysoký obsah prebiotickej vlákniny. Journal of Agricultural and Food Chemistry . Je to vláknina, ktorá pomáha vyrovnávať dobré baktérie v našom bruchu, aby udržala zdravie našich čriev pod kontrolou. Pokračujte v čítaní a dozviete sa, ako si vyrobiť vlastné mlieko z tigrích orechov nižšie.Ako vyrobiť mlieko z tigrích orechov

Budete potrebovať dve šálky surových tigrích orechov ( 13,99 dolárov, Amazon ), štyri šálky vody, štipku soli a akúkoľvek príchuť, ktorú by ste chceli pridať. Kvapka vanilky, kvapka škorice alebo alyžica medumôže dodať svojej chuti úplne novú hĺbku. Pri pyré možno budete potrebovať aj viac vody, takže ju majte po ruke.

Namočte si tigrie orechy do vody a vložte ich do chladničky, aby nekvasili. Budete ich musieť nechať odležať a namočiť aspoň deň, ak nie dva, aby ste sa uistili, že sú dostatočne mäkké na pyré. Keď sú hotové, sceďte a dobre opláchnite. Vložte ich do mixéra s asi dvoma šálkami vody, soľou a vašou príchuťou. Miešajte pri vysokej teplote do hladka, potom použite jemné sitko alebo gázu na extrahovanie mlieka. Tento postup zopakujte dvakrát až trikrát a potom mlieko ochlaďte.

Mlieko vám v chladničke vydrží len asi tri dni, tak naň tam nezabudnite! Keď skončíte, nevyhadzujte ani dužinu: Môžete ju použiť do smoothies alebo zjesť samostatne ako občerstvenie.

Viac od NAJPRV

10 najlepších kuchárskych kníh o superpotravinách pre chutné a výživné jedlá

7 výhod mungo fazule, superpotravina na chudnutie, ktorá by mohla byť kľúčom k šťastným črevám

Ovocie Lucuma je sladké dvojča avokáda a je rovnako výživné