Jednou z mojich najkrajších spomienok na detstvo je mlsanie sladkého, šťavnatého hrozna. Keď sú zrelé, sú skutočne ako cukríky so sladkou chuťou, vďaka ktorej je ťažké prestať jesť. Navyše sú vynikajúce pre vaše zdravie – a nový výskum hovorí, že najmä jeden druh hrozna – muskadinové hrozno – súvisí so zvýšenou dlhovekosťou. Jesť hrozno pre dlhší život? To znie dobre!

Aké sú výhody konzumácie muškátového hrozna?

Ak ste novým muškátovým hroznom, pochádza z juhovýchodnej časti USA a je to silná superpotravina. Jedna porcia ( 1/2 šálky alebo 16 hrozna ) obsahuje 55 kalórií, 13 gramov sacharidov a tri gramy vlákniny. Navyše sú nabité živinami pre skvelé zdravie.

Nedávna štúdia publikovaná v Antioxidanty sa hlboko ponoril do nutričných kvalít muškátového hrozna. Hovorí spoluautor štúdie Islam El-Sharkawy, PhD Ženský svet že toto hrozno obsahuje vylepšené molekuly posilňujúce zdravie v semenách, dužine a šupke. Jeden z nich, polyfenol nazývaný resveratrol, je zodpovedný za upokojenie zápalu v tele. Resveratrol vám môže pomôcť stratiť váhu , vyhnúť sa Parkinsonova choroba a udržiavať dobré zdravie srdca (všetko je veľmi dôležité pre dlhovekosť!). Muscadine hrozno je tiež bohaté na kyselinu galovú a kyselinu ellagovú – antioxidanty, o ktorých sa preukázalo posilniť zdravie kostí a bojovať predčasné starnutie pokožky , resp.Zatiaľ čo Dr. El-Sharkawy poznamenáva, že muscadine hroznové semená obsahujú viac živín ako šupka, uznáva, že ovocie ako celok je zdravým doplnkom každej vyváženej stravy. Celkovým cieľom je zvýšiť konzumáciu takýchto efektívne funkčných potravín [ako je muškátové hrozno] ako dlhodobú preventívnu stratégiu pre viaceré chronické ochorenia, dodáva.

Kde si môžete kúpiť muscadine hrozno?

Muscadine hrozno je ľahké nájsť v obchodoch počas obdobie ich zberu , ktorá zvyčajne trvá od konca júla do začiatku októbra v závislosti od regiónu. Myslíme si, že stoja za námahu navyše: Muscadine hrozno má jemnú textúru, ktorá sa topí v ústach, a je oveľa sladšie ako iné odrody hrozna . Vychutnajte si ich samotné ako desiatu, pridajte ich do obyčajného jogurtu alebo ich dokonca použite ako a Poleva na pizzu schválená Jamiem Oliverom (verte nám, je to chutné!).

Keď toto hrozno nie je v sezóne, môžete si ho kúpiť vo forme doplnkov. (Jeden na vyskúšanie: kapsuly Genceutic Naturals Wild & Pure Resveratrol+ — Kúpiť z iHerb.com, 35,99 dolárov ). Môžete si ich vychutnať aj ako prírodnú šťavu bez cukru, ako napríklad Ison’s Nursery & Vineyard Muscadine Red Juice ( Kúpiť od Isons.com, 8,95 dolárov ). Najlepšia časť? Tieto produkty sú dostupné celoročne!

Píšeme o produktoch, o ktorých si myslíme, že sa našim čitateľom bude páčiť. Ak si ich kúpite, dostaneme malý podiel na výnosoch od dodávateľa.

Tento článok sa pôvodne objavil na našej sesterskej stránke, Ženský svet .