Pokiaľ ide o ochranu pokožky, pravdepodobne robíte všetky správne veci tým, že ju denne zvlhčujete a nosíte opaľovací krém bez ohľadu na to, čo sa deje. Okrem týchto dôležitých krokov však to, čo jete, môže mať veľký vplyv na to, ako vaša pokožka starne. Ak sa teda chcete k svojej tvári správať o niečo lepšie, nehľadajte nič iné, ako jesť vajíčka, aby ste získali toľko potrebnú dávku kolagénu.

Dermatológ Whitney Bowe, MD nedávno zverejnil video na TikTok hovoríme o potravinách, ktoré zvyšujú produkciu kolagénu. Prečo kolagén? Proteín má stávajú čoraz populárnejšími v kozmetických kruhoch v posledných rokoch vďaka tomu, že slúži ako hlavný stavebný kameň pre našu pleť. Robí ho hladkým a pružným, čo mu umožňuje udržiavať si svoj tvar v priebehu času. Naša produkcia kolagénu však s pribúdajúcim vekom prirodzene klesá, a preto je ťažšie udržať si jeho štruktúru. Tento pomalý rozpad je to, čo nakoniec ustúpi vráskam.

Jedným zo spôsobov, ako bojovať proti tomuto pomalému procesu starnutia, je úprava stravy tak, aby obsahovala viac potravín bohatých na kolagén. V jej videu. Doktor Bowe odporúča niekoľko potravín, ale jedným z nich sú najmä vajcia, konkrétne vaječné bielky. [Oni] obsahujú glycín a prolín, aminokyseliny, ktoré tvoria kolagén, poznamenáva.@drwhitneybowe

3 potraviny na zvýšenie kolagénu v pokožke ✨ #thatboweglow #kolagén #starostlivosť o kožu #orechy #dermatológ #zdravá pokožka

♬ Ukulele – Bensound

Okrem týchto výhod na posilnenie pokožky je známy aj glycín jeho protizápalové a kognitívne vlastnosti posilňujúce , zatiaľ čo prolín získal ďalšiu pozornosť jeho užitočnosť pri udržiavaní zdravých čriev . Nielenže budete mať žiariacu pokožku z týchto vajíčok a kolagénu v nich, ale poďakuje vám aj zvyšok vášho tela.

Aj keď existujú aj iné spôsoby, ako získať kolagén, je pekné vedieť, že obyčajná omeleta z vaječných bielkov alebo tanier s miešanými vajíčkami na ranné raňajky môžu pre vašu pokožku dlhotrvať!