Ak sú vaše kedysi lesklé panvice na pečenie teraz súhvezdiami sčernených kúskov, ktoré zostanú na mieste bez ohľadu na to, ako tvrdo ich vydrhnete, musíte vedieťako čistiť spálené plechy na pečenie. Našťastie pre vás je to celkom jednoduché – a nevyžaduje to jediný sprej, prášok alebo čistiacu kvapalinu.

Tajomstvo čistenia plechu, aby sa leskl ako nový, je vložiť ho do rúry, stlačiť tlačidlo samočistenia a nechať stroj robiť svoju prácu. Nepýtajte sa nás, prečo to funguje, jednoducho to funguje. A ak o tom nie ste presvedčeníčistiaci hack, stačí sa pozrieť na toto pred a po zdieľaní na reddite od Chrisa Culbretha.

čistenie-plechy na pečenie-upečené-na masti

(Fotokredit: Chris Culbreth)Culbrethove pekáče vyzerajú trochu ako tie naše: sú pokryté špinou, ktorá sa len tak neumyje. Potom vložil panvicu späť do rúry a nechal dve hodiny pracovať samočistiacu funkciu.

čistý plech na pečenie

(Fotokredit: Chris Culbreth)

Vieme, vieme – toto je iná panvica, však? Omyl! Vaše pekáče sa môžu trblietať rovnako ako Culbreth's, ak ich využijetesamočistiaca rúra. Vážne, ľudia. Jediné, čo musíte urobiť, je stlačiť tlačidlo a odísť. Môže byť niečo jednoduchšie?

To znamená, že vám chceme ponúknuť toto varovné slovo predtým, ako začnete v rúre vyhadzovať každý kus zašpineného riadu, ktorý vlastníte. Tento čistiaci trik by sa mal používať iba na plechy na pečenie. Nerobte - opakujeme, nie! — použite funkciu samočistenia pre nepriľnavé a plastové pekáče. Nepriľnavý povlak sa časom zhorší, ak je vystavený vysokej teplote, čo vedie k uvoľňovaniu toxických chemikálií.

Jediným krokom teraz je, aby ste si vzali špinavé plechy na pečenie a vyskúšali si toto čistenie. Po toľkých hodinách strávených márnym čistením zafarbených panvíc budete ľutovať, že ste sa tento trik nenaučili skôr.

Viac od NAJPRV

18 málo známych spôsobov, ako vám hamamel môže zlepšiť celý život

5 jednoduchých krokov, ktoré môže urobiť každý, aby mal domov menej preplnený a usporiadaný

Existuje 20-minútová rutina čistenia, ktorá zaženie všetky vaše úzkosti zo špinavej kuchyne