Hoci je kúpa kartónu mandľového alebo kešu mlieka pohodlná (nepočítajúc cestu do obchodu!), príprava doma je rýchlejšia, než by ste si mysleli. Navyše je to lacnejšie, pretože to len vyžaduje dva ingrediencie na šľahanie veľkej dávky. Tento jednoduchý trik pripraví vaše obľúbené orechové mlieko na popíjanie vo vysokom pohári alebo s kávou za 30 sekúnd!

zvyčajnevýroba orechového mlieka zo škrobuzahŕňa namáčanie orechov, ako sú mandle, kešu alebo vlašské orechy na štyri až osem hodín (niekedy aj dlhšie) vo vode. Potom ich zmiešajte s filtrovanou vodou v mixéri, kým sa nespojí, a potom ich preceďte v mušelínovej tkanine, aby bolo mlieko hladké. Nie je to zložitý proces, ale je zdĺhavý, takže ak ste v núdzi alebo ste si zabudli dochutiť orechovým mliekom z obchodu, tento jednoduchý trik vám tento chutný nápoj zabezpečí za menej ako minútu. Nehovoriac o tom, že neobsahuje žiadne pridané prísady ani konzervačné látky, takže dostanete naozajstný prírodná alternatíva bez mliečnych výrobkov !

Používateľ TikTok @lilsipper_official zdieľa svoj rýchly recept na domáce orechové mlieko, o ktorom tvrdí, že je dôvodom, prečo ho od roku 2017 nemusí kupovať v obchode (zaregistrujte sa!). Najprv vloží vrchovatú polievkovú lyžicu hladkého kešu masla do mixéra s asi dvoma šálkami vody. Poznamenáva, že na tento recept môžete použiť svoje obľúbené orechové maslo, ako sú mandle alebo arašidy. Tiež dodáva, že pre hustejšiu konzistenciu nalejte menej vody a pre tenšiu textúru použite viac vody.Potom mieša kešu maslo a vodu 30 sekúnd, kým sa zmes nespojí a nevytvorí bielu tekutinu, čo znamená, že orechové mlieko je pripravené na vychutnanie! Použitie hladkého orechového masla znamená, že ho nemusíte cediť, aby ste odstránili tie otravné malé kúsky orechov, ktoré by sťažovali pitie. Pozrite si jej video nižšie, aby ste videli, ako sa to rýchlo spája:

@lilsipper_official

Robím to od roku 2017✌️ #veganmlieko #kešu mlieko #orechové mlieko #kuchynská linka #fypfood

♬ originálny zvuk – Bethany Ugarte

Vyskúšal som tento trik tak, že som 30 sekúnd zmiešal jeden a pol polievkovej lyžice orechovo-kešu masla s dvoma šálkami vody a potom som ho nalial do pohára, aby som otestoval chuť.

Predtým domáce orechové mlieko

Alexandria Brooksová

Bol som naozaj prekvapený, keď som videl, ako veľmi sa podobalo orechovému mlieku z obchodu a moje miery boli perfektné, pretože malo výrazne orechovú chuť bez toho, aby to bolo prehnané. Tento recept mi ​​dal zhruba dve šálky orechového mlieka, z ktorých väčšinu som zmiešal s jednou polievkovou lyžicou medu, troškou vanilkového extraktu a posypaním škorice, aby to malo sladkosť.

Alexandria Brooksová

trápenie s namáčaním a pasírovaním tony lieskových, kešu alebo vlašských orechov. Nabudúce urobím väčšiu dávku a dám ju do chladničky tri až štyri dni naliať do kávy, čaju matcha a akýchkoľvek iných nápojov inšpirovaných kaviarňou, ktoré sa rozhodnem pripraviť!