Vedci pracujú na vývoji najnovšieho zázračného lieku, ktorý pomôže miliónom z nás v boji problémy so štítnou žľazou , ženy od pobrežia k pobrežiu hlásia svoj vlastný zázrak – plán, ktorý ich zbavil únavy a tvrdohlavých kíl. Neprichádza v tabletkách – nepochádza ani od lekára. Napriek tomu na to prisahajú tisíce žien a ich lekárov. Muž za plánom: Anthony William, autor veľmi populárnej knižnej série Medicínske médium ( 18,70 dolárov, Amazon ), ktorý hovorí, že hlas (ktorý nazýva duch súcitu) mu hovorí najnovšie informácie o zdraví.

Môže to byť nekonvenčné, ale upútalo pozornosť lekárskej komunity. Zakaždým, keď čítam jednu z kníh Anthonyho Williama... Dozvedám sa niečo nové – niečo, čo je pravdivé, čo ešte neučia na lekárskej fakulte, hovorí Christine Northrup, MD, autorka knihy Uhýbanie sa energetickým upírom ( 11,19 dolárov, Amazon ). Jedna nová vec, ktorú sa lekári učia: Bežný vírus môže byť príčinou symptómov spojených s hypoaktívnou štítnou žľazou.

William tvrdí, že takmer za všetkými problémami so štítnou žľazou je neohlásená epidémia vírusu Epstein-Barrovej (EBV) – nazval to vírus štítnej žľazy. EBV, najlepšie známa ako príčina mononukleózy (známa ako choroba z bozkávania), je bežná – podľa National Institutes of Health je infikovaných 95 percent dospelých. Ale na rozdiel od iných vírusov, ktoré prebehnú a zmiznú, EBV zostáva v tele po infekcii nečinný.Vírus sa môže kedykoľvek reaktivovať a zmeniť sa na chronickú EBV. Mainstreamoví lekári uznávajú, že sa to stáva, ale hovoria, že je to zriedkavé. William, na druhej strane, cíti, že establišment podceňuje, aké nekontrolovateľné je EBV. Tvrdí, že EBV môže zaútočiť na slobodu, potom sa presunúť do štítnej žľazy, čím naruší schopnosť žľazy produkovať hormóny. Keďže bežné krvné testy nezistia EBV, lekári dospeli k záveru, že problém je v samotnej štítnej žľaze. To, tvrdí William, vedie k diagnóze, ktorá je celá nesprávna: skôr štítna žľaza ako vírusový problém.

Vírus, ktorý sa nelieči, naďalej poškodzuje štítnu žľazu a ďalšie orgány, hovorí William a vťahuje ženy do špirály zdravia, ktorá môže viesť k celému radu symptómov vrátane vypadávania vlasov, únavy a priberania. Tieto príznaky do značnej miery nesúvisia so štítnou žľazou, dodáva. Namiesto toho sú väčšinou spôsobené vírusom. Nedostatočná (alebo hyperaktívna) štítna žľaza je len ďalším príznakom EBV.

Výskumníci začali skúmať spojenie EBV / štítnej žľazy a veda ukazuje, že existuje spojenie. V roku 2015 tím zo Slovenska zistil príznaky EBV vo vzorkách štítnej žľazy v 81 percentách prípadov s Hashimotovou chorobou (autoimunitná porucha, ktorá môže spôsobiť hypotyreózu). V roku 2016 poľskí vedci dospeli k záveru, že existuje dostatok dôkazov, ktoré naznačujú, že EBV hrá úlohu pri autoimunitných ochoreniach štítnej žľazy. A v roku 2018 vedci z Cincinnati Children’s Hospital spojili EBV s najmenej siedmimi stavmi, čím zdôraznili možnosť, že zohráva oveľa väčšiu úlohu pri chorobe, než sa pôvodne predpokladalo.

To viedlo lekárov k zmene spôsobu, akým pristupujú k problémom so štítnou žľazou. Andrew Lenhardt, MD, praktický lekár a profesor na Tufts University, hovorí, že teraz testuje EBV u niektorých pacientov. Má [EBV] potenciál byť dôležitý v súvislosti s dysfunkciou štítnej žľazy, Hashimotovou chorobou, chronickou únavou, fibromyalgiou a inými problémami? Niet pochýb o tom, že mám myseľ, hovorí. Ďalšia otázka, ktorá je pre mňa najťažšia, je ako to zvládneme?

Spomaľuje vírus Epstein-Barr tvoj štítna žľaza?

Praktickí lekári zvyčajne netestujú EBV, pokiaľ si nemyslia, že máte mono, vysvetľuje špecialista na chronickú únavu David Brady, MD. Zlatý hviezdny spôsob, ako zistiť, či EBV ovplyvňuje vašu štítnu žľazu, je požiadať o biopsiu tkaniva, hoci lekári môžu tiež testovať protilátky EBV v krvi. Interpretácia výsledkov môže byť náročná a vyžaduje oboznámenie sa s testom, takže odborníci tvrdia, že najlepším riešením môže byť konzultácia s funkčným lekárom. Praktizujúceho vo svojom okolí nájdete na Webová stránka Inštitútu funkčnej medicíny .

Ak máte dva alebo viac z nižšie uvedených príznakov, EBV môže mať vplyv na štítnu žľazu:

  • Únava
  • Nabrať váhu
  • Mozgová hmla
  • Rednúce vlasy
  • Úzkosť
  • Bolesť svalov

Rýchla a prirodzená oprava

Pre mnohých je plán, ktorý Anthony William načrtáva Medicínske médium: Hojenie štítnej žľazy ( 19,90 dolárov, Amazon ) je ako vypočutá modlitba. Vezmite si Adrienne Jones, 36, matku štyroch detí z Sugar Land v Texase, ktorá trpela vypadávaním vlasov, priberaním a extrémnou únavou. Jedného dňa som zadal do Googlu výraz „medical mystery doctor“ a objavila sa Williamova kniha, zdieľa. Realizovala jeho rady a jej pokrok bol rýchly. Môj lekár povedal: 'Neviem, čo robíš, ale pokračuj v tom!'

Stručne povedané, William vyzýva na doplnenie antivírusových potravín, ktoré liečia štítnu žľazu a posilňujú imunitu potravín, ako sú surové orechy, ovocie a zelenina, pričom sa vyhýba vajciam, mliečnym výrobkom, lepku, repkovému oleju, sóji, kukurici a bravčovému mäsu. Jeho program obsahuje aj tri 30-dňové plány . Ako vysvetľuje, každý mesiac si vyberte, ktorý z troch 30-dňových plánov budete dodržiavať, na základe vašich potrieb, zdrojov a plánu. V podstate ide o kombináciu. Môžete začať s jedným, ktorý sa zameriava na vaše najdôležitejšie obavy, potom prejdite na ďalšie – alebo jeden opakujte po dobu 90 dní a dlhšie, ak chcete. Ako vždy, pred začatím akejkoľvek novej diéty sa poraďte s lekárom.

Píšeme o produktoch, o ktorých si myslíme, že sa našim čitateľom bude páčiť. Ak si ich kúpite, dostaneme malý podiel na výnosoch od dodávateľa.

Tento článok sa pôvodne objavil v našom tlačenom časopise Heal Your Thyroid .