Pri pomyslení na hortenzie sa vám pravdepodobne vyčarujú obrazy nádherných ružových a fialových kvetov, ktoré rozžiaria každý vonkajší priestor. Ale hortenzie nie sú len pastvou pre oči! Tieto rastliny tiež obsahujú to, čo sa nazýva koreň hortenzie, bylinu, ktorá môže výrazne zmeniť boj proti zápalu a udržiavať vaše obličky zdravé pri rozklade odpadu. Zistite, ako môžete využiť tieto zdravotné výhody nižšie.

Čo je koreň hortenzie?

Koreň hortenzie je celkom samozrejmý: Tento doplnok pochádza koreň a podzemná stonka, ktoré tvoria rastlinný systém.

Zábavný fakt: existuje viac ako 70 rôznych rastlín, ktoré všetky spadajú pod dáždnik hortenzie, ale tri tzv. hortenzia hortenzia paniculata , hortenzia hortenzia macrophylla a hortenzia hortenzia arborescens sú najobľúbenejšie, pokiaľ ide o bylinnú medicínu, hoci sa môžu použiť aj iné.Koreň hortenzie sa používa už stovky rokov na liečbu infekcií močového mechúra a prostaty, ale vedci tvrdia, že výskum je oveľa silnejší, keď sa pozrieme na účinky tejto byliny na zdravie obličiek a zápal . Predbežné štúdie šou že môže znížiť hladiny škodlivého dusíka močoviny v krvi v obličkách, čo znamená, ako dobre vaše telo spracováva a vylučuje odpad. Početné štúdie na zvieratách tiež ilustrovaný že obsahuje silnú zlúčeninu tzv kumarín to sa môže zastaviť zápalové bunky z rastu v tele. Pre ľudí, ktorí sa môžu obávať zápalu, keď starnú, alebo chcú vyskúšať prírodné prostriedky na boj proti ochoreniu obličiek, ponúka jeden až dva údery.

Aké sú vedľajšie účinky užívania koreňa hortenzie?

Väčšina doplnkov hortenzie je relatívne mierna a pri užívaní veľkých dávok môže spôsobiť nevoľnosť, vracanie, žalúdočnú nevoľnosť a tlak na hrudníku. V súčasnosti sa odporúča, aby ľudia neužívali viac ako dva gramy doplnkov s koreňom hortenzie denne, ale váš lekár by vám pravdepodobne mohol poskytnúť lepšiu predstavu o tom, čo bude pre vás fungovať. Výskumníci stále skúmajú dlhodobé vedľajšie účinky užívania lieku niekoľko mesiacov alebo rokov.

Avšak ľudia, ktorí môžu byť alergickí na hortenzie kvôli zlúčenine hydrangenolu by sa mal vyhýbať rovnako ako ženy, ktoré sú tehotné alebo dojčia.

Ako by ste to mali brať?

Koreň hortenzie prichádza v mnohých formách, vrátane kapsuly (Kúpiť na Amazone, 13,91 dolárov) , prášok (Kúpiť na Amazone, 20,05 dolárov) a tekutý extrakt (Kúpiť na Amazone, 19,97 dolárov) . Môžete užívať perorálne doplnky každý deň alebo si pripraviť čaj z koreňa hortenzie spojením jednej polievkovej lyžice koreňa hortenzie a 8 uncí horúcej vody. Keď sa porozprávate so svojím lekárom o tom, že to vyskúšate, je len na vás, aby ste sa rozhodli, čo je najlepšie pre vaše telo a životný štýl!