Tekvicové palacinky s kávou a ovocím
Anna Jamersonová

Na jeseň kraľuje mohutná tekvica ako dekorácia aj ako prísada. Tekvicový chlieb, tekvicové korenie latté, tekvicový koláč – čo si len spomeniete, chcem to. Ak vám však dochádzajú tekvicové recepty, ktoré môžete „rozumne“ konzumovať pri každom jedle, netrápte sa: našiel som lahodný (a prekvapivo zdravý ) recept na tekvicové palacinky pre vás. Pretože prečo by najdôležitejšie jedlo dňa nemohlo byť to najchutnejšie?

Na jej webovej stránke Detoxikácia , šéfkuchárka a odborníčka na výživu Megan Gilmore zdieľa svoj recept na Paleo Pumpkin Palacinky. Sú bez obilnín a rýchlo a ľahko sa vyrábajú. Upratovanie je hračka aj vďaka tomu, že tieto palacinky sa namiesto vyprážania na panvici pečú. Postupujte podľa pokynov nižšie a vyšľahajte dávku jesennej dobroty.

Ingrediencie (na 6 palaciniek):

 • ½ šálky mandľového masla (použil som opäť prírodné krémové javorové mandľové maslo, 12,99 dolárov od spoločnosti Once Again pre pridaný nádych javora)
 • ½ šálky tekvicového pyré
 • 2 celé vajcia
 • ½ lyžičky korenia na tekvicový koláč
 • ½ lyžičky sódy bikarbóny
 • 1 lyžica javorového sirupu
 • 1 čajová lyžička jablčného octu (alebo citrónovej šťavy)

Inštrukcie:

 1. Predhrejte rúru na 350 stupňov Fahrenheita a vyložte veľký plech na pečenie pergamenom.
 2. Vo veľkej miske zmiešajte prvých šesť ingrediencií. Dobre premiešajte. Pridajte ocot a znova premiešajte.
 3. Na plech vystlaný papierom na pečenie položte v ¼ šálky naberačky cesto na šesť kôl palaciniek.
 4. Varte pri 350 stupňoch Fahrenheita dozlatista, 10 až 12 minút. (Nie je potrebné prevracanie!)
 5. Vyberte panvicu z rúry a nechajte palacinky krátko vychladnúť, potom podávajte teplé s vašimi obľúbenými polevami.

Zvyšky môžu byť uložené vo vzduchotesnej nádobe v chladničke až päť dní a môžete ich vložiť do hriankovača, aby ste ich rýchlo zohriali a mohli si ich znova vychutnať.Test mojej chuti

Prvá vec, ktorá ma na tomto recepte prekvapila, je, ako rýchlo sa to všetko spojilo; asi za päť minút som mal cesto vymiešané a pripravené na použitie. Bonus navyše: pretože tieto palacinky sú upečené a nevyžadujú žiadne obracanie, využil som čas, keď boli v rúre, na upratanie tých pár špinavých riadov, ktoré som mal. Kým sa piekli, moja kuchyňa voňala ako jesenná krajina zázrakov. A keď vyšli z rúry, vyzerali ako sušienky. Tieto palacinky majú zaoblenejší, zlatohnedý povrch ako ich náprotivky vyprážané na panvici a ich textúra je nadýchanejšia a ľahšia.

 Raňajky s palacinkami, ovocím a kávou
Anna Jamersonová Anna Jamersonová

Zmena textúry mi trochu pripomínala tekvicový chlieb, ale stále mi pripadali dostatočne klasické, aby potešili palacinkových puristov. Chuť bola všetkým, čo som potreboval: predovšetkým tekvica, s jemnou javorovou sladkosťou a zemitou orechovou z mandľového masla.

Odporúčam poliať palacinky javorový sirup alebo ďalšia porcia prírodného krémového javorového mandľového masla Once Again’s pre pridanie rastlinných bielkovín a chuti. Keďže tieto palacinky neobsahujú obilniny, sú plné bielkovín a sú plné vitamínov a minerálov, môžete sa cítiť dobre, keď si ich dáte viac ako jednu... a verte mi, že budete chcieť.