Lekár vyškolený na Emory University odhalil frustrujúci dôvod, prečo sa mnohí z nás cítia tuční, zahmlení a unavení. Dobrá správa? 10 dní je všetko, čo potrebujete na reštartovanie štítnej žľazy a urýchlenie metabolizmu.

Je pravdepodobné, že ste už vyskúšali keto diétu (alebo ste premýšľali o jej začatí) v snahe naštartovať chudnutie a znovu naštartovať energiu. Možno ste schudli pár kíl päsťou, ale ak ste ako mnohé ženy narodené pred rokom 1974,veľa sa nehýbala ochorel vás pocit, že váš motor neustále beží naprázdno – nehovoriac o nevoľnosti a nafukovaní, ktoré môžu sprevádzať trendový diétny plán.

Prečo je tak ťažké dosiahnuť správnu ketodiétu?

Zatiaľ čo diéta s ultranízkym obsahom sacharidov vás dostane do stavu ketózy, ktorá vášmu telu uľahčuje spaľovanie uloženého tuku, vysokotučné keto základné potraviny, ako je spracované mäso a plnotučné mliečne výrobky, sa tiež rozkladajú na kyslé zlúčeniny. telo — a to bráni chudnutiu, tvrdí osteopatická lekárka Anna Cabeca, DO, autorka Hormonálna náprava: Prirodzene spaľujte tuky, zvýšte energiu, lepšie spite a zastavte návaly horúčavy, keto-zelená cesta ( 14,17 dolárov, Amazon ). Preťažovanie týmito typmi potravín vytvára príliš veľa kyslosti v tele, čo vedie k stavu nazývanému chronická acidóza nízkeho stupňa, vysvetľuje. Telo dokáže spracovať vysoké hladiny kyselín, ale nie bez zachytávania minerálov neutralizujúcich kyseliny, ktoré sú kľúčové pre optimálny metabolizmus, ako je horčík, draslík a vápnik. Výsledok: Chudnutie sa zastaví.A čo je horšie, kyslá ketodiéta môže spôsobiť zmätok na štítnej žľaze, takže priberaniu na váhe sa nedá vyhnúť. Keď telo zápasí s preťažením kyselinami, stáva sa príjemným prostredím pre premnoženie škodlivých kvasiniek, plesní a baktérií, ako aj spiacich vírusov, ktoré poškodzujú štítnu žľazu a spôsobujú jej poruchu, vysvetľuje expertka na chudnutie Michelle Schoffro Cook. , PhD, autor 60 sekúnd na štíhlosť: Vyvážte chémiu svojho tela a rýchlo spálite tuky! ( 18,40 dolárov, Amazon ). To je obzvlášť škodlivé pre ženy nad 45 rokov, pretože 80 percent z nás už bojuje so spomalením štítnej žľazy spôsobeným toxickým stresom, ktorý oslabuje žľazu. Bez toho, aby zdravá štítna žľaza odčerpávala množstvo hormónov štítnej žľazy, aby udržala váš metabolizmus v tempe, začnete pociťovať nízku energiu a hromadenie nadbytočných kilogramov – presne to, čomu ste sa chceli vyhnúť tým, že začnete s keto diétou.

Čím ste starší, tým lepšie to funguje!

Toto je hlavolam, ktorý doktor Cabeca dôverne pozná. Keď prišla menopauza, kilá sa mi nahromadili na ráme. Myslela som si, že ketogénna diéta by pre mňa mohla fungovať, zdieľa. Keď som sa snažil zistiť, čo sa deje, všimol som si, že môj moč je veľmi kyslý. Najprv som nespájal kyslosť s keto diétou, ale v priebehu niekoľkých dnízmeniť svoje návykyaby bolo moje telo zásaditejšie, všimol som si, že sa mi zlepšila energia a bystrosť, navyše sa váha začala odlupovať a moja funkcia štítnej žľazy sa normalizovala. Vyriešil som svoj problém s keto! Celkovo povedané, Cabeca stratila 80 libier podľa svojho nového plánu.

To viedlo Cabeca k vyvinutiu 10-dňovej rastlinnej keto-alkalickej očisty na liečenie štítnej žľazy a odbúravanie nepoddajných kilogramov. Ak si naložíte na tanier zdravé tuky, namiesto slaniny, syra a hamburgerov, ktorými sú ketodiéty známe, dodáte telu suroviny potrebné na obnovenie funkcie štítnej žľazy a produkciu aktívnych hormónov štítnej žľazy – tých, ktoré telu dajú pokyn, aby zvýšiť metabolizmus a energiu, tvrdí Kent Holtorf, MD, riaditeľ lekárskej skupiny Holtorf Medical Group v Los Angeles a zakladateľ Národnej akadémie hypotyreózy. Jedenie prospešných tukov, ktoré sa nachádzajú v potravinách, ako je avokádo, mastné ryby a olivový olej, pomáha posilniť štítnu žľazu tým, že znižuje zápal, takže žľaza môže optimálne produkovať hormóny, vysvetľuje. Štúdie medzitým ukazujú, že konzumácia alkalizujúcich potravín znižuje celkovú hladinu kyseliny v tele až o 68 percent – ​​a podľa výskumníkov z Tufts University School of Medicine v Bostone, keď hladiny kyseliny v tele klesajú, funkcia štítnej žľazy sa zlepšuje. naštartovať metabolizmus a naštartovať energiu. Dôkaz, že to funguje: Ženy, ktoré NAJPRV hovorila so správou, že schudla až 22 libier len za deväť dní na keto-alkalickom pláne a 95 percent z 500 žien, ktoré testovali Cabecov plán, uviedlo výrazne zlepšenú energetickú hladinu.

Chudnutie, liečenie štítnej žľazy a zlepšenie energie sú len začiatok. Počas nasledujúcich 10 dní dáte svojmu telu prestávku – skutočný odpočinok a reset, ktorý vybuduje základ prevencie chorôb po zvyšok vášho života, tvrdí Cabeca. Zažijete dramaticky lepšie sústredenie, pamäť a motiváciu, ako aj lepší spánok. Všimnete si krajšiu pleť a mladistvý vzhľad. Štúdie navyše ukazujú, že zásaditá strava zlepšuje hustotu kostí a zvyšuje obranyschopnosť tela proti všetkému, od prechladnutia až po kardiovaskulárne ochorenia.

10-dňová keto-alkalická očista

Dni 1-5: Liečte štítnu žľazu pomocou alkalizujúcich jedál

Prvých päť dní tejto 10-dňovej očisty na hojenie štítnej žľazy je zameraných na elimináciu potravín produkujúcich kyseliny a zároveň na hromadenie alkalizujúcich minerálov, ktoré neutralizujú kyseliny poškodzujúce štítnu žľazu. Jednoducho postupujte podľa týchto úloh od Cabeca, aby ste upokojili a vyliečili štítnu žľazu – a strojnásobili svoju energiu.

Začnite so zeleňou: Vstávajte každé ráno s Cabeciným obľúbeným keto-alkalickým smoothie, čo jepreplnené alkalizujúcou zeleninou. Príprava: V mixéri zmiešajte 1 odmerku proteínového prášku. Vyberte si zmes s aspoň 25 gramami bielkovín, 5 gramami vlákniny a 0 gramami cukru na porciu, ako je Garden of Life Raw Organic Fit ( 39,87 dolárov, Amazon ). Potom pridajte 1 tb. kokosového oleja, hrsť kelu, jedna štvrtina avokáda a 8 oz. z vody.

Doplňte alkalizujúce potraviny: Na obed a večeru by zelenina (najmä listová zelenina a paradajky) mala tvoriť asi 75 % vášho taniera. Pomôžu vášmu telu odplaviť kyseliny poškodzujúce štítnu žľazu. Popri zelenine pridajte porciu bielkovín o veľkosti vašej dlane. Zatiaľ čo väčšina bielkovín je kyslá, ak si tanier naplníte organickým hovädzím mäsom, organickou hydinou, bielymi rybami ulovenými vo voľnej prírode, mäkkýšmi alebo vajcami, urobíte inteligentné voľby s nízkym obsahom kyselín. Odborníci z Yale University odporúčajú oprieť sa najmä o vajcia a morské plody, ktoré sú bohaté na živiny, ktoré synergicky pôsobia na posilnenie funkcie štítnej žľazy.

Jedlá doplníte 1/4 šálkou zdravých alkalizujúcich tukov z avokáda, orechov (najmä mandlí, pistácií a vlašských orechov), ghí alebo avokádového, kokosového, vlašského alebo olivového oleja. Cabeca tiež navrhuje vynechať počas 10-dňovej očisty najkyslejšie jedlá, vrátane obilnín, cukrov, spracovaných tukov, cestovín a spracovaného mäsa (ako lahôdky a párky v rožku), umelých sladidiel (okrem stévie) a všetkých sódy a vyprážaných jedál. .

Napite sa – okrem jedla: Pri dodržiavaní keto-alkalického plánu je dôležité zostať hydratovaný, pretože voda pomáha telu filtrovať okysľujúce toxíny a spaľovať tuk, tvrdí Cabeca. Preto navrhuje vypiť každý deň polovicu svojej telesnej hmotnosti v unciach filtrovanej vody alebo bylinkového čaju. Prečo filtrované? Voda z vodovodu môže obsahovať fluorid, minerál, ktorý blokuje schopnosť tela absorbovať minerály potrebné pre optimálnu funkciu štítnej žľazy. Dbajte len na to, aby ste si dúšky dali medzi jedlami, nie počas nich: Keď jeme, do žalúdka nám prúdia tráviace šťavy; ak ich zriedime nápojmi, môže to brániť tráveniu, vysvetľuje Cabeca. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov prestaňte piť 20 minút pred jedlom.

Získajte veľa Zzzs: Keď máte nedostatok spánku, vaše telo produkuje viac okysľujúcich stresových hormónov, ktoré brzdia chudnutie, vysvetľuje Cabeca. Keď však každú noc spíte aspoň sedem hodín, telo produkuje menej okysľujúcich hormónov, čo pomáha telu zostať zásadité a poskytuje štítnej žľaze čas na uzdravenie, kým spíte.

Dni 6-10: Rozpáľte spaľovanie tukov

V druhej polovici očisty pridáte zdravé tuky a mini smoothie rýchlo na zlepšenie funkcie štítnej žľazy a chudnutie. Postupujte podľa týchto jednoduchých stratégií pri zachovaní odporúčaní z prvých piatich dní.

Vymeňte raňajky: Zmena vášho ranného jedla pomáha predchádzať únave z diéty a poskytuje telu ďalšie živiny podporujúce štítnu žľazu, vysvetľuje Cabeca. Vyskúšajte omeletu plnenú údeným lososom alebo šálku kokosového jogurtu s orieškami.

Zamerajte sa na tuky: Cabeca navrhuje pridávať do jedál triglyceridový olej so stredne dlhým reťazcom (MCT). Tento olej sa ľahko spaľuje na energiu, takže je veľmi užitočný na zvýšenie metabolizmu, hovorí. Hľadajte značku, ktorá obsahuje asi 5,5 gramu kyseliny kaprylovej, napríklad Bulletproof XCT Oil ( 14,73 dolárov, Amazon ), ktorý je pre telo ľahko metabolizovateľný, hovorí Cabeca. Olej bez zápachu a chuti použite do šalátových dresingov, pokvapkajte ním zeleninu alebo rozmixujte 1 PL. do kávy a smoothies.

Zažeň hlad: Pasenie sa na občerstvenie počas dňa zvyšuje produkciu hormónov na ukladanie tukov, vysvetľuje Cabeca. Je nepravdepodobné, že pri dodržiavaní plánu budete pociťovať hlad, ale ak pociťujete nutkanie si medzi jedlami ľahnúť, vypite si šálku vývaru z kostí – jeho jedinečná zmes mastných kyselín a aminokyselín pomáha tlmiť hormóny hladu a podporuje spaľovanie tukov. Ak ste stále hladní, pridajte ďalšiu 1 polievkovú lyžicu. zdravého tuku do ďalšieho jedla.

Popíjajte si štíhlu postavu: Cabeca odporúča jednodňový smoothie pôst medzi 8. a 9. dňom. To prinúti telo rýchlejšie spaľovať tuk, vysvetľuje. Ak chcete využiť výhody, vychutnajte si keto-alkalické smoothie na liečenie štítnej žľazy na obed a večeru v deň 8 a na raňajky v deň 9. Medzi smoothies si doplňte toľko vývaru z kostí, vody a bylinkového čaju, koľko chcete.

Deň 11 a ďalej: Schudnite na svoju šťastnú váhu

Po dokončení 10-dňovej očisty Cabeca odporúča prejsť na menej obmedzujúci keto-alkalický životný štýl. Za týmto účelom odporúča, aby bol váš tanier nabitý zásaditou zeleninou a zdravými tukmi, ale pridal malé množstvo zeleniny s vysokým obsahom sacharidov (ako hrášok a zemiaky) a ovocia (ako sú bobule a melón). Váš úspech s týmto novým spôsobom stravovania vás bude motivovať, aby ste v ňom pokračovali, hovorí Dr. Cabeca. Po očistení budete prirodzene túžiť po zdravom a výživnom jedle namiesto spracovaného jedla, takže bude ľahké udržať si chudnutie, sľubuje.

Tento príbeh sa pôvodne objavil v našom tlačenom časopise.

Píšeme o produktoch, o ktorých si myslíme, že sa našim čitateľom bude páčiť. Ak si ich kúpite, dostaneme malý podiel na výnosoch od dodávateľa.

Viac od Ženský svet

Bojujete so spaľovaním tvrdohlavého tuku? Vaše telo nemusí produkovať dostatok oxidu dusnatého

Áno, keto diéta môže ovplyvniť vaše menštruácie – tu je to, čo môžete očakávať

Štúdia navrhuje, že dvojtýždňová prestávka od diéty môže pomôcť pri chudnutí