Ak nie ste práve v najlepšej nálade, jedným z najjednoduchších riešení je naplniť si brucho lahodnými a zdravými maškrtami. Nájdenie pohodlia a radosti v jedle je skvelý spôsob, ako si pozdvihnúť ducha – a existuje výskum, ktorý to podporuje! Pozrite sa na tieto jedlá na zlepšenie nálady, ktoré vás prenesú od bla k blaženosti.

Horká čokoláda aktivuje hormón maznania.

Vychutnajte si tmavú čokoládovú pochúťku zdvihni si náladu až štyri hodiny a ak si ho doprajete dvakrát týždenne, budete sa počas celej zimy cítiť o 50 percent veselší a energickejší. To je slovo vedcov z Tucson's University of Arizona, ktorí tvrdia, že kakao sa môže pochváliť vzácnou rastlinnou zlúčeninou, fenyletylamínom, ktorá energizuje mozgové neuróny a zvyšuje ich produkciu hormónu maznania, ktorý vyvoláva úsmev –oxytocín.

Popcorn zvyšuje dobrý pocit serotonínu.

Aktuálny Rx pre dobrú náladu? Kopanie do veľkej, lahodnej misky pukancov! Tento chrumkavý snack obsahuje bohaté zásoby tryptofánu, esenciálnej aminokyseliny, ktorú váš mozog používa na tvorbu antidepresívneho hormónu serotonínu. Austrálsky výskum v skutočnosti naznačuje, že hĺbenie do tohto chutného (a celozrnného!) občerstvenia môže poskytnúť trojhodinovú dávku šťastia. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa rozhodnite pre jadierka napučané vzduchom, pretože maslo zastavuje absorpciu tryptofánu.Vajcia zvyšujú hladiny kľúčového hormónu.

Ak sa počas dní, keď sa chystáte, cítite rozhádzaní, vajíčka vám môžu pomôcť! Drahokamy bohaté na bielkoviny sú plné živín (vitamín B-12 a cholín), ktoré váš mozog používa na produkciu neurotransmiteru acetylcholínu, ktorý stabilizuje náladu a zlepšuje sústredenie. Niet divu, že vedci z University of Connecticut tvrdia, že pridanie dvoch vajec do vašej každodennej stravy môže podporiť výrazné zvýšenie koncentrácie, koncentrácie a šťastia už za jeden týždeň.

Paradajky skrotia návaly stresu.

Denná dávka paradajok by vás podľa nej mohla celú zimu udržať o 30 percent pokojnejších a šťastnejších Vedci z Pennsylvánskej univerzity , ktorí pripisujú červenému pigmentu ovocia – lykopénu – upokojenie mozgového centra úzkosti. Navyše, lykopén sa po uvarení paradajok ľahšie vstrebáva, takže zimné ohrievače ako paradajková polievka a cestoviny s červenou omáčkou prinášajú veľké výhody.

Hovädzie mäso maximalizuje kontrolu hladiny cukru v krvi.

Konzumácia troch porcií hovädzieho mäsa týždenne môže znížiť vaše riziko sezónneho útlmu na polovicu a navyše vám pomôže cítiť sa o 65 percent čistejšie a pokojnejšie za 10 dní, tvrdia výskumníci z UCLA. Je to preto, že mastné kyseliny hovädzieho mäsa zvyšujú citlivosť na inzulín a kontrolu hladiny glukózy v krvi, čím zabraňujú poklesu hladiny cukru v krvi – hlavným spúšťačom modrých nálad.

Syr upokojuje preťažené nadobličky.

Hryzenie do syrových pochúťok, ako je ooey-gooey nachos, môže zlepšiť váš výhľad o 40 percent, často už za 10 minút! To je slovo od výskumníkov Stanfordskej univerzity. Dôvod? Jedinečná zmes vápnika, mliečnych tukov a aminokyselín v syre upokojuje nadobličky a znižuje ich uvoľňovanie stresového hormónu kortizolu, ktorý potláča náladu, až o 30 percent. (Už sme tušili, že syr je jedným z najlepších jedál na zlepšenie nálady!)

Tento článok sa pôvodne objavil v našom tlačenom časopise, Prvý Pre ženy .