Zipsy boli vynájdené, aby nám uľahčili život (predstavte si, že by ste si stále museli všetko zapínať), no väčšina z nás zažila frustráciu z hlavy zipsu, ktorá sa rozhodla skočiť z lode na naše najobľúbenejšie mikiny alebo bundy. No, ukázalo sa, že existuje jednoduchá oprava.

Používateľ Redditu nedávno zdieľané ako pripevnila hlavu zipsu k šatám v priebehu niekoľkých sekúnd pomocou aobyčajná vidlica. Najprv položila hlavu na dva hroty vidlice, potom vystlala stopy zipsu na každej strane a viedla látku, ako by ste normálne robili pri zapínaní zipsu a voilá! Úplne dobré ako nové! Ako to funguje pri 4:50 si môžete pozrieť vo videu nižšie:

Možno ste si všimli niečo, na čo užitočne poukázali iní používatelia v skupine Reddit. Ako môžete povedať vo videu vyššie, tento trik väčšinou používajú ľudia, ktorí šijú niečo od začiatku. Pre tých z nás, ktorí stratili hlavu zipsu na veciach, ktoré sme si kúpili v obchode, je to trochu zložitejšie, ale nie beznádejné! Potrebujete len veľmi základné šijacie zručnosti.Vážne, pri používaní ihly a nite nepotrebujete stroj a dokonca ani nie ste šikovný. Jednoducho odstrihnite pôvodné pramene nití v spodnej častidráhy na zipsy(ktorý už môže byť rozstrapkaný a príčina vypadávania zipsu na začiatku) — len dávajte pozor, aby ste neporezali okolitú látku veci — potom zips znova pripevnite pomocou vidličky a znova ho zaistite ručným prišitím. niekoľko nových riadkov nití v spodnej časti skladieb. To je hračka! Celá vec by vám nemala zabrať viac ako päť minút.

Navyše je to určite lacnejšia možnosť ako len kúpa nového kúsku oblečenia.

Viac od NAJPRV

Robotické kosačky na trávu existujú a chystajú sa vám uľahčiť život

3 úžasné spôsoby, ako zúročiť svoje organizačné schopnosti

14 neočakávaných spôsobov použitia sušičiek v domácnosti